ESET Smart Security Premium İncelemesi

Smart Security Premium incelemesinde ESET’in çok katmanlı internet güvenlik paketinin bankacılık, kamera ve şifre koruması gibi özelliklerine bakıyoruz…

Anti-virüs yazılımları gelişerek ve yeni özellikler kazanarak güvenlik çözüm paketlerine dönüşüyor. İnternetin gelişimiyle birlikte değişen güvenlik ihtiyaçlarına yönelik pek çok farklı çözüm ve yaklaşım var.

ESET’i ülkemizde özellikle NOD32 Antivirus yazılımı ile tanıyoruz. Bu yazılımın daha üzerinde sırasıyla Internet Security, Multi-Device Security Pack ve en üst seviyede Smart Security Premium yer alıyor. Bütün bu yazılımlar sık sık güncelleniyor, incelememizde özellikle büyük 2017 yenilikleri ve ardından gelen güncellemeler sonrasına bakıyoruz.

Smart Security Premium’da sunulan özelliklere, temel kurulum aşamasından başlayarak yakından baktığımız incelememizde güvenlik yazılımınızın farklı özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Bunlar arasında özellikle dikkat çeken özellikler:
– İnternet bankacılığı koruması.
– Parola ve şifre koruması.
– Webcam koruması.

Artılar: Kapsamlı internet güvenlik paketi, rootkit tespiti, kamera erişimi tespiti, parola yönetimi, bankacılık için güvenlik, oyun modu.
Eksiler: Multi Device Security Pack ile çok yakın özellikler ancak Smart Security Premium paketinde mobil cihazlar dahil değil. MDSP alırsanız da parola yöneticisi yok.

Herhangi bir güvenlik yazılımı güncel olduğu kadar güvenlidir. Ancak yeni ESET Smart Security Premium güncel tuttuğunuzda oldukça başarılı.

Bu paket ile Multi Device Security Pack’in birleşimi seçeneğini de görmek isteriz. Bu sayede parola yöneticisi özelliğinden olmadan Android cihazlarda da kullanabiliriz.

Sonuç itibariyle ESET’in Smart Security Premium güvenlik yazılımı kullanıcıların günümüzde ihtiyaç duyduğu karmaşık şifrelerin yönetimi, online bankacılıkta güvenlik gibi ihtiyaçları da karşılayan, kapsamlı bir paket.

Pek çok farklı ücretli ve ücretsiz güvenlik yazılımının mevcut olduğu günümüz bilgisayar dünyasında farklı özelliklere de ihtiyaç var. Kamera kullanımının tespiti gibi özellikler ve şifre girerken yandan birinin ekranı görmesine karşı önlemler burada güzel farklar.

Smart Security Premium Standart bir antivirüs yazılımının ötesinde sunduğu özellikler ile kullanıcılara daha güvenli bir sistem ve kullanım sunuyor.

Kaynak: https://www.technopat.net/2017/04/07/eset-smart-security-premium-incelemesi/